MATA – 100 DNI DO MATURY (2020) wejdź i pobierz

Mata wyrusza na podbój rapowej sceny ze swoją płytą 100 DNI DO MATURY. Po swojej epce i świetnie przyjętych, multimilionowych singlach wypuszczonych na świat. Nadszedł wreszcie najwyższy czas na w pełni oficjalny debiut młodego rapera znad Wisły.

Album „100 dni do matury” to na pewno najlepsza pamiątka z czasów szkolnych jaką artysta mógł sprezentować sobie i swoim ciągle to przybywającym słuchaczom. Płyta jest zapisem emocji i ciekawych historii, które przewijały się podczas beztroskich lat edukacji. Wśród czternastu niezwykłych kawałków znajduje się wręcz burzliwe życie młodego człowieka, spisane w sto dni, od studniówki do ostatnich chwil przed maturą.

MATA 100 DNI DO MATURY DOWNLOAD

POBIERZ ALBUM


Ciężkie tematy na płycie Maty

Debiut Maty przybliża nam prawdziwy klimat szkolnych lat. Nawiązuje on do czasów beztroskich a zarazem pełnych wątpliwości, odkrywania samego siebie, czy często poważnych lub mniej wyborów. Wspomnienia wraz z całą paletą emocji stanowią trzon tego krążka i są największą inspiracją dla młodego Maty. Na płycie aż kipi od licznych retrospekcji a wszystko to łączy się z charakterystyczną dla rapera autoironią i dystansem do siebie i całego świata. Mata dotyka również wielu cięższych tematów, często dość mocno przy tym lewicując. Autor porywa się na obalenie mitu grzecznych chłopców z dobrych domów, często nazywanych bananami, czy bananowcami. Mata rzuca na ich wyidealizowany obraz zupełnie nowe ale ciekawe spojrzenie. Album burzy stereotyp rapera z blokowiska i pokazuje, że “dzieciaki z willi” też mogą mieć coś do powiedzenia, potrafiąc przy tym doskonale rapować.

Czy rap Maty to tak zwany „nowy oldschool”

Nie da się jednak ukryć, że warstwa muzyczna to błyskotliwy, bezkompromisowy i momentami zabawny rap na mocnych, boombapowych bitach! Dodatkowo połączony z wielowymiarowym stylem i newschoolowym sznytem młodziutkiego rapera z Warszawy. Połączenie to tworzy nowe pole eksploatacji gatunku. To swoisty mariaż świeżości z klasyką, którego wypadkową jest „nowy oldschool”.


Autorem zdjęcia okładkowego jest Piotr Pytel. Premiera sklepowa albumu Mata 100 dni do Matury już 17 stycznia 2020. Preorder dostępny był na stronie SBM Store.

TRACKLISTA MATA – 100 DNI DO MATURY DOWNLOAD

 1. Intro (do nauki)
 2. Biblioteka trap
 3. Piszę to na matmie
 4. Konkubinat
 5. Homo ludens
 6. Cafe PRL
 7. Tango
 8. Patointeligencja
 9. Halellujah (cover)
 10. Żółte flamastry i grube katechetki
 11. Mata Montana
 12. Lezore
 13. Wino Sangrita (s01e01)
 14. Nero
 15. GOMBAO 33
 16. 100 dni do matury
 17. BONUS TRACK: Schodki
 18. BONUS TRACK: Prawy do Lewego

MATA – 100 DNI DO MATURY download cała płyta pobierz

pobierz, chomikuj, bluza, peb, download, ile ma lat, allegro, matura, sto dni, spotify, mp3, sbm, empik, tekst, instagram, kim jest, 100 dni, soundcloud, wiek, ulub

Mata – 100 dni do matury teledysk chomikuj tekst pobierz

Dodaj komentarz