Taco Hemingway – Pocztówka z WWA, Lato ’19

Najnowsza płyta „Pocztówka z WWA, Lato ’19” jest jak twierdzi sam Taco Hemingway dziełem przypadku. Jeszcze kilka miesięcy temu planował nagrać zupełnie inną płytę, na która da sobie tyle czasu ile tylko będzie trzeba. Rok 2019 miał być tak zwaną przerwą logistyczną. Jak się jednak okazało artysta jest uzależniony od wydawania albumów w okresie letnim.

„Pocztówka” to płyta zdecydowanie na lato, w której Taco opisuje zaobserwowane przez siebie sytuacje oraz historie miasta Warszawa i jej społeczeństwa.

W 2018 roku Taco Hemingway skupił się bardzo mocno na samym sobie, wydał aż trzy bardzo dobrze przyjęte płyty („Soma”, „Cafe Belga”, „Flagey”). Tym razem album „Pocztówka z WWA, lato ’19” to coś zupełnie innego. Przecież to dopiero teraz Taco zaprosił jakichkolwiek gości na swój solowy krążek.

Cała płyta to seria różnych dźwięków i garść obserwacji. Standardową wersję płyty zamyka jednak stuwersetowy utwór „Kabriolety”, który ma dać upust słuchaczom lubiącym zrytmizowane neurotyzmy.

Taco Hemingway – Pocztówka z WWA, Lato ’19 DOWNLOAD

POBIERZ
„Pocztówka z WWA” nie jest tak na prawdę żadnym reportażem, rozprawką, esejem czy epopeją jakby się mogło wydawać. Nie jest też manifestem, memoir ani moralitet. Jest to po prostu pocztówka , kilka opowieści z Warszawy, które mają umilić słuchaczom kolejne burzliwe lato – 2019.

Premiera płyty zaplanowana była na 9 sierpnia 2019 roku, jednak Taco udostępnił utwory na youtube już 23 lipca. „Pocztówka” bije rekordy popularności, po tygodniu od wrzucenia utworów na YouTube robią one prawdziwą furorę. Wszystkie utwory łącznie odtworzono już ponad 15 milionów razy! Największą popularnością cieszy się utwór „W piątki leżę w wannie”, który ma już ponad 3,3 mln wyświetleń na YouTube. Album dostępny jest też na Spotify i Apple Music.

Na „Pocztówce z WWA” znalazło się 11 utworów, na których gościnnie wystąpili: Pezet, Dawid Podsiadło, Ras, Kizo, Rosalie i schafter.


TRACKLISTA Taco Hemingway – Pocztówka z WWA, lato ’19

 1. CZŁOWIEK Z DZIURĄ ZAMIAST KRTANI
 2. ANTYSMOGOWA MASKA W MOIM CARRY-ON BAGGAGE FEAT. Pezet
 3. LECI NOWY FUTURE
 4. W PIĄTKI LEŻĘ W WANNIE FEAT. Dawid Podsiadło
 5. WWA VHS FEAT. Ras
 6. WYTRAWNE (Z NUTĄ DESPERACJI)
 7. WUJEK DOBRA RADA
 8. TIJUANA FEAT. Kizo
 9. SANATORIUM FEAT. Dawid Podsiadło, Rosalie.
 10. ALERT RCB FEAT. schafter
 11. KABRIOLETY

Taco Hemingway – Pocztówka z Warszawy DOWNLOAD pobierz

Taco Hemingway – W PIĄTKI LEŻĘ W WANNIE feat. Dawid Podsiadło (prod. Borucci)Taco Hemingway – TIJUANA feat. Kizo (prod. Rumak)Taco Hemingway – KABRIOLETY (prod. Zeppy Zep)Taco Hemingway – SANATORIUM feat. Dawid Podsiadło, Rosalie. (prod. Pham)Dodaj komentarz