Bedoes & Lanek – Opowieści z Doliny Smoków (2019)

Bedoes, czyli jedno z największych objawień polskiego rapu w ostatnich latach powraca ze swoją trzecią już płytą. „Opowieści z Doliny Smoków” to chyba najdojrzalszy album w dyskografii młodego wciąż rapera. Jest to długa, bezkompromisowa podróż po uczuciach człowieka doświadczonego już przez cały ten zepsuty świat. Płyta „Opowieści z Doliny Smoków” aż wręcz kipi od kontrastów. Ciągłe poszukiwanie szczęścia i miłości zostaje tu zestawione na przeciwko ludziom złym, ogromnym pieniądzom i łatwym dziewczynom bez zahamowań.

bedoes lanek opowieści z doliny smoków / 2119 ep download

POBIERZ
Bedoes mimo młodego wieku jest już doświadczonym raperem, co sprawia, że tym razem startuje on z wysokiego poziomu, mając za sobą współpracę z największymi ksywkami ze świata rapu. Połączenie jego młodości i doświadczenia powoduje to, że Bedoes na nowej płycie „Opowieści z Doliny Smoków” próbuje mocno eksperymentować z muzyką. Szuka nowych ścieżek na swój rozwój, a zarazem ciągle szlifuje swój styl znany już z poprzednich wydawnictw.

Raper na swojej najnowszej płycie polemizuje z otaczającą go rzeczywistością i próbuje znależć cenne dla siebie wartości. Jednocześnie odrzucając rzeczy, które sprowadzają go na sam dół. Bedoes zaprasza nas do swojego świata, pokazuje go jako miejsce pełne pokus, które stara się ujarzmić. Artysta pragnie czerpać z niego mimo wszystko jak najwięcej tylko się tylko da, poprzez zwracanie uwagi na uczucia, a już nie tylko dobra materialne.

Reprezentant SBM Label ukazuje rzeczywistość w ciemnych barwach, w której stara się być rycerzem chroniącym siebie i swoich bliskich. Alegorią do tego złego świata w którym Bedoes walczy jest sam tytuł krążka pod tytułem „Opowieści z Doliny Smoków”.


Trzeci album Bedoesa jest także pierwszym, gdzie producentem nie jest już Kubi Producent, a znany i i wręcz legendarny w środowisku Lanek. Premiera płyty zaplanowana jest na 29 listopada 2019 roku.

Do wersji preorder albumu „Opowieści…” dołączona jest epka w języku angielskim i zestaw kolekcjonerskich dodatków. „2119 EP” to anglojęzyczna epka, na której gościnnie możemy usłyszeć Taco Hemingwaya. Płyty dostępne są z limitowanym merchem i pulą biletów na trasę koncertową Bedoesa w 2020 roku. PS: Uwaga Smoki.

Bedoes & Lanek – Opowieści z Doliny Smoków TRACKLISTA

 1. 1998 (mam to we krwi)
 2. SAUVAGE ft. Białas, Taco Hemingway
 3. Opowieści z Doliny Smoków
 4. Brzydkie Rzeczy ft. DJ Johny
 5. Wschód (lubię zapierdalać) ft. Kosa, White 2115
 6. Anarchia 2019 (zawsze chciałem to zrobić)
 7. Polaco (to też) ft. Mr. Polska
 8. Smoki
 9. VOGUE
 10. Lesbijki
 11. Fresh Prince (trill 4ever) ft. Malik Montana
 12. Łzy (pierwszy kawałek na tej płycie) ft. Kuqe 2115
 13. Jesteś ładniejsza niż na zdjęciach (na zawsze)
 14. Fendi (poznaliśmy się w studio) ft. Smxkey Nunno
 15. Playboy (dla Lanka) ft. Blacha 2115
 16. Gdzie jest Eis? (to dla Was)

BONUS TRACKS

 1. FPS
 2. Hardcore Pleasure ft. Flexxy 2115, Kuqe 2115
 3. Michelangelo ft. Pressa
 4. Nadchodzi lato

BEDOES – 2119 EP TRACKLISTA

 1. BRIXTON KALLIN
 2. FADED
 3. LOST ft. Taco Hemingway
 4. KOLD NIGHTS
 5. EUROPEAN LOVE

Bedoes & Lanek – 1998 (mam to we krwi) [karaoke]Bedoes & Lanek – Opowieści z Doliny Smoków [mp3 tekst download]Bedoes & Lanek – Jesteś ładniejsza niż na zdjęciach (na zawsze)Bedoes & Lanek feat. DJ Johny – Brzydkie RzeczyBedoes Opowieści z doliny smoków download, 2119 EP cała płyta pobierz

recenzja, trasa, ulub, instrumental, bluza, tekst, chomikuj, genius, spotify, mp3, download, soundcloud

Dodaj komentarz