Kali / Magiera – Chudy Chłopak (płyta 2019)

Najnowszy album „Chudy chłopak” to już siódma solowa płyta Kaliego. Na „Chudym chłopaku” dojrzały i uznany dziś artysta zatacza koło, by wrócić do swoich korzeni i zaprosić każdego słuchacza do odbycia wspólnej, fascynującej muzycznej podróży przez ostatnie dwie dekady swojego życia. Wypadająca na ten rok okrągła rocznica działalności na scenie muzycznej w Polsce, to symboliczne zamknięcie pewnego etapu w twórczości Kaliego. Fakt ten odcisnął istotne i silne piętno na albumie, nadając mu mocno charakter retrospekcyjny, a zarazem introspekcyjny.

„Chudy chłopak to historia tętniąca całą masą różnych emocji”

„Chudy chłopak” to najszczersze i najlepiej napisane teksty, jakie wyszły kiedykolwiek spod pióra Kaliego. To tętniąca całą masą różnych, nieraz skrajnych emocji, pełna plastycznych opisów wydarzeń, niestroniąca od humoru i autoironii niezwykła historia, opowiedziana z dystansem cechującym dojrzałego już dziś artystę.
„Chudy chłopak” to nieosiadający na laurach, głodny ciągłego progresu, wciąż zaskakujący świeżymi patentami na flow raper Kali. To też jak zwykle masa z miejsca wpadających w ucho, będących znakiem firmowym Kaliego refrenów, które nawet najbardziej hardkorowe w treści kawałki, przemieniają w generujące wielomilionowe odtworzenia hity na YouTube.


„Chudy chłopak to doskonała porcja bitów Magiery”

„Chudy chłopak”, to także doskonale wyselekcjonowana porcja bitów, będącego od dwudziestu lat na producenckim topie, sławnego już Magiery. To masa wyszukanych, starannie pociętych niezwykłych sampli, doskonale wpasowanych w ciężkie i brudne, a jednocześnie niezwykle bujające bębny, tworząca razem porywające, a zarazem wręcz fascynujące kompozycje. To wysmakowane, pełne charakterystycznych dla tego producenta dźwiękowych smaczków bogate aranżacje. To muzyka z jednej strony bardzo zróżnicowana klimatycznie, a z drugiej, dzięki przeplatającemu się przez cały album klasyczno – jazzującemu sznytowi, spójna dźwiękowa ilustracja, tworząca wraz z rymami Kaliego nierozerwalną całość.

Chudy chłopak to także znakomite zwrotki, niezwykłych gości

To również znakomite zwrotki, będących w najwyższej formie gości: O.S.T.R-a, Włodiego, Bob One, Borixona, Hadesa, Mioda i Wojtasa,a także perfekcyjne cięcia DJ-skie o które zadbali: DJ Feel–X i DJ Flip
To dwadzieścia lat pełnego wzlotów i upadków życia, pełnego rapowej pasji MC, a przede wszystkim człowieka z krwi i kości, nie bojącego się mówić do słuchacza w otwarty, szczery sposób, zamknięte w 14 utworów składających się na najlepszy w dorobku Kaliego album. Premiera albumu zaplanowana jest na 6 czerwca 2019 roku.

Kali x Magiera – Chudy Chłopak DOWNLOAD
Płyta roku?

Co ciekawe najnowszy album Kaliego i Magiery jest przez wielu już dzisiaj tak zwanym czarnym koniem w wyścigu o płytę roku. Ewolucja Kaliego trwa już od możliwe, że kilkunastu lat ale jej rzeczywisty przewrót lub moment przełomowy najprawdopodobniej dopiero przed jednym z najbardziej znanych polskich ulicznych raperów. Wskazuje na to chociażby niezwykły numer zgodny z nazwą albumu, czyli „Chudy chłopak”.Gwarantujemy, że chyba wszystkie utwory na płycie są tak samo niezwykłe i mogą wpaść w gust nawet osobom, której nie fascynują się tak zwanym rapem ulicznym. Płyta jest symbolem dwudziestolecia działalności scenicznej Kaliego, a więc nie ma tu miejsca na słabe utwory! Jak rymuje w utworze F.I.R.M.A „Kali chudy chłopak jeszcze pokaże ile jest wart”TRACKLISTA CHUDY CHŁOPAK

01. Chudy Chłopak
02. Lost Tape
03. Front
04. Blok D
05. F.I.R.M.A
06. Mary Jane (feat. Włodi)
07. Hamlet
08. Unplugged (feat. Miodu)
09. Freestyle (feat. Borixon & Wojtas)
10. Stary Dom (feat. Bob One)
11. Lost Boyz
12. Atari (feat. Hades)
13. Poza Światem (feat. O.S.T.R.)
14. My

Kali x Magiera – Chudy Chłopak cała płyta


Dodaj komentarz